СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА УТРИМАННЯ ДРУЖИНИ

Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
Найбільше суперечок щодо утримання дружини, внаслідок яких вже звертаються до адвокатів, виникає вже після розірвання шлюбу.
Найчастіше з таким питанням звертаються дружини, з якими проживає дитина.
В таких випадках дружина має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років. У разі якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.
Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Якщо один із подружжя, в тому числі і працездатний, проживає з дитиною з інвалідністю, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і опікується нею, він має право на утримання за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання триває протягом всього часу проживання з дитиною з інвалідністю та опікування нею і не залежить від матеріального становища того з батьків, з ким вона проживає. Таке ж право мають і матері, які перебували у цивільному шлюбі.
Після розірвання шлюбу дружина має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка під час шлюбу.
Крім того, у випадку якщо на момент розірвання шлюбу жінці до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більш як п’ять років, вона матиме право на утримання після досягнення цього пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менш як десять років.Залишити свій коментар:

* — Обов"язкові для заповнення поля