Розірвання шлюбу в період дії воєнного стану

Одна з актуальних проблем на сьогодні, це розірвання шлюбу з іншим із подружжя, який перебуває за кордоном.
Законодавством не змінений порядок та умови розірвання шлюбу під час дії воєнного стану. Якщо пара хоче розлучитися, вона може це зробити двома способами:
• Звернутись зі спільною заявою до органів РАГС (якщо немає неповнолітніх дітей)
• Звернутись з позовом до суду.
При цьому слід врахувати зміни у територіальній підсудності справ тим судам, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Відповідна інформація розміщена сайті судової влади України, також Вам допоможе розібратись Ваш адвокат.
Необхідні документи:
• Оригінал свідоцтва про шлюб (в разі відсутності адвокат може надати допомогу у його відновленні)
• Паспорт (або хоча б паспорт позивача)
• РНОКПП (ідентифікаційний номер)
• Свідоцтва про народження дітей (в разі наявності)
Договір з адвокатом про надання правничої допомоги може бути укладений дистанційно. Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» .
Договір про надання правової допомоги укладається в письмовій формі. При цьому він може вчинятися усно у випадках надання консультацій записом про це в журналі або якщо клієнт потребує невідкладно надання правової допомоги – з подальшим укладенням договору в письмовій формі у найближчий можливий строк.
Однак нова реальність потребує можливості укладати дані угоди за територіальної відсутності клієнта поруч з адвокатом.
У законодавстві України відсутні обмеження щодо укладення угоди про надання правової допомоги дистанційно (в електронному вигляді).
Тобто договір про надання правової допомоги може укладатись в електронній формі. За законом, укладені таким чином договори, фактично прирівнюються до письмової форми (стаття 639 Цивільного кодексу України).

.Залишити свій коментар:

* — Обов"язкові для заповнення поля